HomePolitikë

Zgjedhje të reja?! Kusari-Lila: Nëse s’ka marrëveshje LDK-VV

Kandidatja për deputete në listën e Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila deklaroi se në rast se nuk arrihet një marrëveshje LDK-VV do të shkohet në zgjedhje të reja. E ftuar në emisionin DPT te Fidani në T7.

“Po shkojmë në zgjedhje të reja. Por kanë fytyrë disa që të kërkojnë votën për ndryshim pastaj. E gjithë ajo që është premtuar në këto zgjedhje është se duhet ndryshim dhe largim i atyre që kanë mbajtur pushtetin për një kohë të gjatë dhe kanë abuzuar me të”.

Kusari po ashtu nuk e përjashtoj as Nismën nga ato parti që i bënë dëm Kosovës me keqqeverisje.


TË NGJASHME