HomePolitikë

Zgjedhjet e parakohshme në M.V, Petrit Vasili: Një leksion të vërtetë demokracie

Pas caktimit të datës së zgjedhjeve të parakohshme në Maqedoninë e Veriut, nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, ka përgëzuar kryeministrin maqedonas Zoran Zaev.

Në një postim në Facebook Vasilit shprehet se Zaev i dha një leksion të vërtetë demokracie dhe atdhedashurie të  gjithëve.

Postimi i plote:

Bravo Zoran Zaev!!

Zajev vendosi!

Maqedonia ne 12 Prill shkon ne zgjedhje te parakohshme.

Ne janar opozita merr drejtimin e Ministrise se Brendshme.

Zajev i dha nje Leksion te vertete demokracie
dhe atdhedashurie te gjitheve.

Faqe e bardhe per Zajev,qe vuri atdheun mbi gjthshka

Faqe e zeze per kryeministrin zvarranik Edi Rama, qe vazhdon turperisht ne karrige pasi jo vetem qe la Shqiperine pa Negociata, por qe ai shkaku i vetem qe Maqedonia e Veriut nuk i hapi negociatat.


TË NGJASHME