HomePolitikë

Zgjedhjet/ Kush është sfidanti i parë i Veliajt

Kryetari i partisë ‘Zgjidhja’ Koço Kokëdhima i ftuar në emisionin ‘Të paekspozuarit’ tha se do të shpallë kandidaturën për Tiranën.


Kokëdhima tha se duhet goditur Rilindja duke i ndërprerë pushtetin Veliajt në Tiranë.

“Kam vendosur që t’i kërkoj mbështetje Kongresit të partisë ZGJIDHJE që t’i shpall garë Erion Veliajt për drejtimin e Bashkisë së Tiranës. Është shumë e rëndësishme, për ta bërë bashkinë të hapur për qytetarët, pushtet të qytetarëve, pushtet njerëzor dhe efektiv.”, tha Kokëdhima.


TË NGJASHME