HomePolitikë

Zgjidhet raportuesi i BE për Kosovën, urim edhe nga Balla

peter

Kandidati gjerman, Peter Beyer është përzgjedhur raportues për Kosovën në Këshillin e Europës. Ai ka fituar përparësi ndaj kandidatit rusi Aleksey Kondratjev.

Përzgjedhjen e tij e ka komentuar edhe kryetar i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla. Balla vlerëson se Beyer është një mbështetës i integrimit europian të Ballkanit Perëndimor.

Postimi i Taulant Ballës:

Sapo urova kolegun PeterBeyer per zgjedhjen ne Asamblene Parlamentare

Ai mori detyrwn si Raporter per Kosoven??, pasi fitoi 33 vota, kundrejt deputetit rus Kondratyev (6 vota). Peter Beyer eshte nje njohes i mire dhe mbeshtetes i rruges Europiane te vendeve te Ballkanit Perendimor.

foto galeri

TË NGJASHME