HomeSport

Zidane: Thoni çfarë të doni, Modrici e meritoi Topin e Artë

Trajneri francez insistoi se mesfushori i skuadrës së tij ishte më i mirë se Lionel Messi e Cristiano Ronaldo gjatë vitit 2018.

Image result for zinedine zidane modric

Trajnerit të Real Madridit, Zinedine Zidan, i vjen keq për ish-trajnerin e klubit madrilen, Radomir Antic, pasi ky i fundit pretendoi se Luka Modrici nuk e meritonte ta fitojë Topin e Artë.

Image result for zidane modric

Megjithatë, Zidane insiston se Modrici e meritoi plotësisht t’i japë fund dominimit dhjetëvjeçar të Cristiano Ronaldos dhe Lionel Messi për këtë çmim.

Image result for zidane modric

“Njerëzit mund të thonë çfarë të duan. Më vjen keq për njerëzit që thonë gjëra të tilla. Ai e meriton Topin e Artë, e fitoi atë, me aftësinë dhe sjelljen e tij. Nëse dikush mendon ndryshe, atëherë më vjen keq”, u shpreh Zidane.

Image result for zidane modric

Këtë deklaratë Zidane e bëri në konferencën për shtyp para ndeshjes kundër Eibarit, e cila do të zhvillohet nesër në orën 16:15 në kuadër të La Ligës.

https://www.youtube.com/watch?v=4TCyYk5bLuc

TË NGJASHME