Lajme Lajmi i Fundit

Zjarr i madh në Mallakastër, digjen sipërfaqe të tëra me ullinj shekullorë

Një zjarr i madh ka përfshirë sipërfaqe të tëra me ullinj shekullorë dhe shkurre, ditë e sotme në Mallakastër.

Zjarri ka rënë në fshatin Hekal, ndërsa flakët favorizohen nga era.

Në vendngjarje kanë shkuar Efektivët e Repartit të Zjarrfikësve të Ballshit, të cilët po bëjnë përpjekje për të izoluar vatrën e zjarrit, por terreni i vështirë e vështirëson shuarjen e flakëve.

Për këtë situatë është kërkuar edhe ndihmë e zjarrfikëseve të Patosi dhe të uzinës së naftës në Ballsh.

Related posts

Mori peng maqedonasin, arrestohet 47-vjeçari

Xhensila Gotanews

Kryemadhi: Kemi nevojë për një sistem që u del garant qytetarëve të tij

Klaudia gotanews

Tentoi të digjte me lëndë djegëse të moshuarin, arrestohet durrsaku

Xhensila Gotanews
Na Kontaktoni!