HomeLajmi i Fundit

Zjarr i madh në Orikum

Zjarr i përmasave të mëdha në zonën e Orikumit.

Një sipërfaqe e konsiderueshme me shkurre ka marrë flakë. Zjarri është ndihmuar edhe nga era e fuqishme.

Dy zjarrfikëse janë duke punuar për fikjen e zjarrit.

Ndërkohë që rrezikohen tre banesa dhe tre lokale në atë zonë.