Kronikë Lajme

Zjarr i madh pranë puseve të naftës në Delvinë

Një zjarr i përmasave të pallogaritshme ka rënë sot në Delvinë, vatra e të cilit ndodhet në afërsi të puseve të naftës.

Sipas punonjësve të zjarrfikëses në Delvinë, aktualisht janë duke u djegur pyjet, të cilat ata i quajnë “mushkëria” e Delvinës. Bëhet fjalë për pjesën e Llakopinës dhe Sirakatit.

Në shuarjen e flakëve masive kanë marrë pjesë 4 mjete zjarrfikëse nga Saranda, Finiqi dhe Delvina, si dhe vetë banorët e Delvinës e Finiqit. Por, era po ndihmon shumë në përhapjen e flakëve, duke krijuar panik te banorët.

Related posts

Ademi: Dorëzova provat në Prokurori

Klaudia gotanews

Kush ishte efektivja e FA-së që humbi jetën sot në Letoni (Foto)

Xhensila Gotanews

Basha mesazh qytetarëve para protestës

Mila
Na Kontaktoni!