HomeLajme

Zjarr masiv në Vlorë

Këtë pasdite, është përfshirë nga flakët një sipërfaqe me shkurre dhe ullinj në Vlorë.

Bëhet me dije se zjarri ka rënë në fshatin Xhuherinë dhe për rrjedhojë janë djegur afërsisht 50 hektar tokë.

Në vendngjarje kanë shkuar menjëherë forca zjarrfikëse, të cilat po punojnë për shuarjen e flakëve.


TË NGJASHME