Kronikë Lajme

Zjarr në Mallakastër, rrezikohet fabrika

Pas Delvinës, një tjetër zjarr i madh raportohet se ka rënë sot në Mallakastër.

Zjarri ka përfshirë zonën me ullishte dhe shkurre në fshatin Lapulec, ndërsa rrezikohet edhe një fabrikë e vajit të ullirit.

Ndërkohë, drejt vendit të ngjarjes janë nisur zjarrfikëse të Ballshit dhe Patosit, për të ndihmuar në shuarjen e flakëve.

Related posts

U kap me drogë, arrestohet shqiptari në Itali

Xhensila Gotanews

Grabitja, Shoqata e Bankave dënon ngjarjen: Përgjegjësia e…

Xhensila Gotanews

Parashikimi i motit, 22 Prill 2019

Xhensila Gotanews
Na Kontaktoni!