HomeRajon

Zvicër/ Masakrohet me thikë një 7-vjeçar nga Kosova

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Zvicër disa metra larg një shkolle, ku një 7-vjeçar u vra në mënyrë barbare nga një grua 75-vjeçare.  Djali 7 vjeçar me iniciale I. M, kishte mbaruar mësimin dhe teksa po kthehej në shtëpi, 75-vjeçarja i ka dalë para dhe e ka masakruar me thikë. Menjëherë pas krimit, gruaja është larguar nga vendi i ngjarjes.

7-vjeçari është gjetur nga mësuesja e tij, e cila ka njoftuar policinë. 7-vjeçari nga Kosova kishte lindur në Zvicër. Zakonisht mamaja e merrte djalin në shkollë, por atë ditë ajo kishte fëmijën e vogël me temperaturë dhe nuk kishte dalë dot.


TË NGJASHME