HomeSport

Zyrtare/ Bayern shkarkon Niko Kovaç

Bayern Munih ka shkarkuar trajnerin Niko Kovac. Lajmin e ka bërë të ditur vetë klubi bavarez në një postim në Instagram.

Rrugët tona me Kovaç ndahen- shkruan Bayern në njoftimin e tyre.

Normalisht rezultatet e dobëta në javët e fundit dhe veçanërisht humbja e 5-1 ndaj Frankfurt-it kanë çuar drejtuesit drejt këtij vendimi.

Ndërkohë Bayern nuk jep informacione për zëvendësuesin e Kovaç.

Hansi Flick do të drejtojë këto dy javë ekipin.


TË NGJASHME