HomeSport

Zyrtare/Kukësi fiton garën me Skënderbeun,firmos mbrojtësi i majtë

Kukësi ka fituar “duelin” me Skënderbeun për mbrojtësin e majtë Blerim Kotobelli. Burime pranë klubit kuksian konfirmojnë për “Panorama Sport” se palët kanë arritur sot marrëveshjen, teksa futbollisti pritet të bashkohet nesër me grupin.

27-vjeçari, i cili sezonin e fundit u aktivizuar te Flamurtari, ishte shumë pranë akordit me Skënderbeun, por oferta e Kukësit, duket se e ka tunduar, duke iu bashkuar kështu nënkampionëve të Shqipërisë.

kotobelli

Në të kaluarën, Kotobelli është aktivizuar me AEL Larisën në kampionatin grek, si dhe me Tiranën, Teutën, Partizanin dhe Flamurtarin në Superiore.


TË NGJASHME