HomeSociale

Zyrtare/ Mbyllen shkollat në të gjithë Britaninë, numri i viktimave nga koronavirusi shkon në 104

Prej të premtes edhe Britania e Madhe do të mbylli të gjitha shkollat në të gjithë vendin. Përhapja e koronavirusit, ka detyruar kryeministrin Boris Johnson dhe kabinetin e tij të marrin këtë vendim.

Ka qenë veëtë kryeministri që e bëri të ditur këtë vendim, ndërsa shtoi se provimet e planifikuara në maj dhe qershor nuk do të zhvillohen.

Numri i të prekurve me koronavirusin në Britaninë e Madhe është rritur shumë, ndërsa numri i viktimave ka arritur në 104.


TË NGJASHME