HomeSport

Zyrtare | Militao firmos me Real Madrid

Real Madrid ka konfirmuar blerjen e parë të Zinedine Zidane. Bëhet fjlaë për Eder Militao, mbrojtësin e Porto.

Militao i është bashkuar Portos verën e kaluar, duke u larguar nga Sao Paulo për vetëm 6 milion Paund.

Gjithsesi 21-vjeçari Brazilian ka impresionuar francezin e Real Madrid mjaftueshëm për ta futur në skuadër dhe për të luajtur në Madrid sezonin e ardhshëm dhe 6 vitet në vashdim, pasi është firmosur një kontratë 6-vjeçare.

https://www.youtube.com/watch?v=ECcQqF_V6QQ


TË NGJASHME