HomeSport

Zyrtare: Solskjaer, trajner i Manchester United

Manchester United ka konfirmuar se trajneri aktual në detyrë dhe ish-sulmuesi legjendar i klubit, Ole Gunnar Solskjaer, është emëruar në pozitën e trajnerit të “Djajve të kuq” me kontratë trevjeçare.

Risultati immagini per Solskjaer

Norvegjezi u emërua trajner në detyrë i “Djajve të Kuq” më 19 dhjetor të vitit të kaluar, rreth 24 orë pas shkarkimit të Jose Mourinhos, dhe i fitoi tetë ndeshjet e tij të para në këtë pozitë.

Nga gjithsej 19 ndeshjet e zhvilluara që nga atëherë, Solskjaer i fitoi 14 ndeshje, ndërsa i barazoi vetëm dy të tjera, duke marrë më shumë pikë sesa të gjithë klubet e tjera të Premierligës gjatë kësaj kohe.

Risultati immagini per Solskjaer

Prej ditës kur erdha, u ndieva në shtëpi në këtë klub të veçantë. Ishte nder të isha lojtar i Manchester Unitedit dhe ta filloja karrierën time këtu. Muajt e fundit kanë qenë një përvojë fantastike”, ka thënë Solskjaer.

Risultati immagini per Solskjaer

“Dua t’i falënderoj të gjithë trajnerët, lojtarët e stafin për punën që e kemi bërë deri më tani. Kjo është puna për të cilën kam ëndërruar gjithnjë dhe jam shumë i emocionuar për mundësinë për ta drejtuar këtë klub dhe për sjellë suksesin që tifozët tanë të mrekullueshëm e meritojnë”.


TË NGJASHME