HomeSport

Zyrtare Tottenham firmos me sulmuesin holandez për 30 milionë euro

Tashmë është zyrtare, Steven Berguin është lojtari më i ri i Tottenham.

Klubi anglez ka prezantuar ditën e sotme, sulmuesin holandez që la PSV-në dhe u bashkua me ekipin e Mourinho.

Lojtari ka firmosur një kontratë deri në vitin 2025 më londinezët. Ndërkaq Tottenham ka derdhur në arkat e klubit holandez plot 30 milionë euro.

Berguin ishte një nga futbollistët më të dalluar në Holandë dhe tashmë është gati për aventurën e re dhe kampionatin e vështrë të Premier Ligës.


TË NGJASHME