HomeSport

Zyrtare, vendoset data e ndeshjes mes Ilir Latifit dhe Derrick Lewis

Tashëm UFC e ka zyrtarizuar ndeshjen mes Ilir Latifit dhe Derrick Lewis, që do të mbahet me 8 shkurt në Houston, e vlefshme për kategorinë e rëndë.

Bisedimet mes palëve kanë filluar para një kohë dhe vetëm tani është arritur marrëveshja.

Ka qenë vet luftëtari shqiptar që e ka zyrtarizuar meçin e kategorisë së rëndë, me një postim në rrjete sociale.

View this post on Instagram

Feb 8. Houston??? UFC 247

A post shared by Ilir Latifi (@ilirlatifi) on


TË NGJASHME